وبلاگ چیتا وب


blog post
قطعا یک مقاله نمی تواند تمام چیزهایی را که شما نیاز دارید بدانید را پوشش دهد، مهارت ها، ابزارها و فناوری هایی که شما برای تبدیل شدن به یک طراح ماهر و معقول نیاز دارید ماه ها برای یادگرفتن و سال ها برای تبدیل شدن به یک استاد زمان نیاز دارد...

آیا قصد دارید اولین وب سایتتان را طراحی کنید؟ یا شاید چندین طراحی انجام داده اید اما حال می خواهید مهارت هایتان را به یک حرفه تبدیل کنید؟ این مقاله به شما در طراحی وب سایت کمک خواهد کرد.
قطعا یک مقاله نمی تواند تمام چیزهایی را که شما نیاز دارید بدانید را پوشش دهد، مهارت ها، ابزارها و فناوری هایی که شما برای تبدیل شدن به یک طراح ماهر و معقول نیاز دارید ماه ها برای یادگرفتن و سال ها برای تبدیل شدن به یک استاد زمان نیاز دارد. متاسفانه راه سریع تری وجود ندارد، اما یادگیری مداوم، پیشرفت و رشد از لذت بخش ترین جنبه های این شغل است. ما سعی می کنیم طی چند مقاله گام و روش های طراحی وب سایت را برایتان توضیح دهیم.

ابتدا توضیحات کلی ارائه می دهیم، به راهنمای طراحی وب سایت، چیتاوب، خوش آمدید !

برای شروع طراحی، موس را در دستتان بگیرید و صفحه کلید را بغل کنید، این یک پروسه طولانی خواهد بود، یک فنجان قهوه اختیاری است، اما بسیار توصیه می شود.

این مقاله برای چه کسانی است ؟

این مقاله مناسب افرادی است که قصد دارند طراحی وب سایت را در مرورگر خود یاد بگیرند، همینطور کسانی که قصد دارند فقط مدت زمان کوتاهی طراحی وب سایت انجام دهند، این مقاله در نظر می گیرد که خواننده هیچ گونه آموزش رسمی، نه مهارت های کد زنی و نه هیچ گونه تجربه در صنعت طراحی وب نداشته است.
شاید فکر کنید شروع کار ساده و آسان است اما باید در نظر داشته باشید که هدف تنها ساخت یک وب سایت نیست.
درواقع مهارت های بسیار زیادی وجود دارد که لازم است یاد بگیرید، مثل تئوری نظریه رنگ ها، چگونگی ارتباط برقرار کردن مردم با وب سایت و یا اینکه هدف کاربرهنگام استفاده از سایت چیست که لازم است زبان اصلی برنامه نویسی، یعنی HTML و CSS را یاد بگیرید .
بعد از آن ممکن است بخواهید بعضی از برنامه های اساسی را در جاوا اسکریپت یاد بگیرید و نحوه استفاده از آن برای دستکاری در وب سایتتان را بفهمید. سپس باید اطلاعاتی در مورد سیستم های مدیریت محتوا، بهینه سازی موتور جستجو و بازاریابی در اختیارتان قراردهیم وقطعا در شروع کار، باید محتوای عالی و مناسبی برای وب سایتتان داشته باشید.
دلیل اینکه قصد دارید طراحی وب سایت یاد بگیرید چیست ؟ منظور این است که شما می توانید به راحتی یک طراح وب سایت حرفه ای استخدام کنید !
قطعا دلیل انجام این کار علاقه شما به طراحی است، باید مجذوب اینترنت و پتانسیل آن شده باشید، طراحان خوبی در عرصه وب وجود دارند که چنانچه به اندازه کافی خوب نباشید، جایگاه شما را خواهند گرفت، خیلی مهم است که به خودتان اطمینان داشته باشید و چنانچه کارشما مورد تحسین و ستایش قرار نگرفت، دلسرد نشوید، پس به زمان زیادی احتیاج دارید.

چگونه از این راهنما استفاده کنید ؟

برای شروع کردن کافی است فقط مطالب را چندین بار بخوانید، اولین وب سایتتان را درست کنید که احتمالا زیاد حرفه ای نیست و دوباره به عقب برگردید و مطالب را مطالعه و تکرار کنید.
قطعا تابحال متوجه شده اید که اکثر مردم از ویرایشگر عکس برای طراحی وب سایتشان استفاده می کنند و پس از آن طراحی را کد زنی می کنند یا شخص دیگری آن را انجام می دهد. فتوشاپ ابزار رایجی است که در این موارد استفاده می شود که برخی، از برنامه هایی مانند Sketch ، Inkscape و Illustrator نیزاستفاده می کنند.
وب سایت ها باید در مرورگر طراحی شوند، زیرا مردم وب را در فتوشاپ مرور نمی کنند.
کاربران باید از بهترین ابزار کار استفاده کنند، وب سایت باید در مرورگر طراحی شود، علاوه بر این یک گردش کار مبتنی بر مرورگر با مزایای دیگری نیز همراه است.
حتی نرم افزارهایی با کاربرد بالا هم بخش های تعاملی یا متحرک وب سایت را خیلی خوب نشان نمی دهند با طراحی مبتنی بر مرورگر شما می توانید دقیقا روش طراحی را ببینید، که طراحی واکنش گرا از این طریق ایجاد می شود (طراحی واکنشگرا یعنی اینکه وقتی شما یک وب سایت ایجاد می کنید آن را طوری طراحی کنید که با اندازه های مختلف صفحه نمایش تغییر کند. یک طراحی سایت رسپانسیو چند مرحله طراحی، بیشترازسایت های معمولی دارد و باید قالب های مختلفی را طراحی و شکل داد تا مطالب با دسته بندی موضوعی به شکلی مناسب درآنها قرار گیرند، به این معنی که وب سایت یکسان به نظر می رسد و کار می کند ولی نحوه نمایش بر روی تبلت، گوشی موبایل یا کامپیوتر کمی متفاوت است).
طراحی مبتنی بر مرورگر شما را به یک طراح وب سایت خوب تبدیل می کند. طراحی در مرورگر ممکن است عملکردتان را نسبت به دید زیبایی شناسی و دیداری تغییر دهد، همچنین شما را مجبور به یادگیری بیشتر در مورد HTML می کند وچگونگی روش کار مرورگر های مختلف را نشان می دهد. بیشتر دست خود را با کد نویسی آغشته می کنید و بهتر اینکه متوجه خواهید شد که وب سایت ها چگونه کار می کنند، این روش شما را به یک طراح وب حرفه ای تبدیل نخواهد کرد اما یک شروع عالی خواهد بود.

محتوا مهم ترین آپشن است !

زمان ساخت یک وب سایت، هرگز نباید مستقیم به ساختن گرافیک سایت بپردازید در واقع نباید سریع به سمت کار طراحی بروید، اولین گام در طراحی یک وب سایت، مطمئن شدن از داشتن محتوای وب سایت است.
ممکن است افرادی را دیده باشید که طراحی را با پر کردن تکست های ساختگی انجام می دهند، که Lorem ipsumنامیده می شود. حتی شما ممکن است این متن را بعنوان متن لاتین یا متن یونانی بشناسید، که فقط یک متن ساختگی است تا نشان دهد وقتی وب سایت با محتوا تکمیل می شود چگونه به نظر خواهد رسید.
ازانجام این کار خود داری کنید، در حد امکان طراحان باید از محتوای واقعی برای سایت استفاده کنند، آن ها باید این کار را حتی در فریم های دیجیتال خود انجام دهند. لورم ایپسوم به متنی آزمایشی و بی ‌معنی در صنعت چاپ، صفحه ‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به‌ عنوان عنصری از ترکیب ‌بندی برای پر کردن صفحه و ارائه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش ‌گرفته‌ شده استفاده می‌کند، تا ازنظر گرافیکی نشانگرچگونگی نوع و اندازه ی قلم و ظاهرمتن باشد.
معمولاً طراحان گرافیک برای صفحه آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌ معنی استفاده می‌کنند تا صرفاً به مشتری یا صاحب‌ کار خود نشان دهند که صفحه طراحی ، بعد از اینکه متن در آن قرار گیرد، چگونه به نظر می ‌رسد و قلم‌ها و اندازه ‌بندی‌ها چگونه در نظر گرفته شده ‌است.
این تمرین یک روش مناسب است برای اینکه بدانید چقدر فضا برای محتوا نیاز دارید و به شما در حل مشکلات کمک می کند.
قانونی که باید به خاطر داشته باشید این است : محتوا نباید متناسب با طراحی شما باشد در واقع طراحی باید متناسب با محتوای شما باشد.

تایپوگرافی اساسا طراحی وب است !

به این دلیل است که تایپوگرافی مهم ترین رشته زیبایی شناختی طراحی، برای یک طراح وب حرفه ای است، اگر کاربران بتوانند به راحتی محتوای سایت شما را بخوانند، گل کاشته اید. شک نداشته باشید که تمام جنبه های طراحی دارای اهمیت است و متن زیبا به شما کمک زیادی خواهد کرد .

شما متفاوت از کاربر وب گردی می کنید !

لازم است یاد آوری کنیم که کاربران با دستگاه ها و در محیط های مختلف وب گردی می کنند شما نیز لازم است که حساب شده عمل کنید. صفحه نمایشگر کاربر ممکن است خیلی کوچک یا بزرگ باشد، به خاطر می آورید در مورد طراحی واکنش گرا چه توضیحاتی دادیم ؟ کار آسانی نیست اما ارزشش را دارد به این خاطر که کاربران بیشتری می توانند از وب سایت شما استفاده کنند که احتمال دارد ازمحصولاتتان نیز خریداری کنند.
کاربران با درجه روشنایی متفاوتی از شما وب گردی می کنند وابعاد صفحه نمایشگرشان ممکن است کمتر باشد، یعنی طراحی شما به کنتراست زیادی نیاز دارد، اما این تفاوت های فوق العاده ظریف در رنگ ها و سایه ها برای برخی از کاربران معنی نخواهد داشت.
همانطور که طراحی های خود را با دستگاه های تلفن همراه خود تست می کنید،ممکن است با مشکلات مربوط به قابلیت استفاده مواجه شوید. بعد ازآن ممکن است با نقص های دیداری مواجه شوید، کاربران از مرورگرهای متفاوت استفاده می کنند که با رعایت تمام نکات ذکرشده، تجربه کاربر دراستفاده از وب سایت شما متفاوت خواهد بود، آنقدر عالی که هرگز فراموش نخواهند کرد.

وبلاگ

با ایجاد یک وبلاگ تجربه هایتان را در اختیار دیگران قرار دهید، وبلاگ برای این است که مطمئن شوید کاربران می توانند پست های مورد علاقه شان را به راحتی و به سرعت پیدا کنند.
بخاطر داشته باشید طراحی شما در نهایت طرحی برای فروش است، حتی اگر درباره تجربه های شخصی خود وبلاگ نویسی می کنید به این معنی است که چیزهایی را به فروش می رسانید، شما درحال فروختن تجربه هایتان هستید، با این عقیده که آن ها برای علاقه مندان و خوانندگان شما با ارزش هستند.
از طریق یک وبلاگ می توانید محصولاتی را معرفی کنید، مشتری باید محصولاتی را که معرفی کرده اید را ببیند و متقاعد شود که آن ها را می خواهد و باید متوجه شود یک راه آسان برای خرید اقلام شما وجود دارد. پس، بعد از معرفی محصولاتتان به یک وب سایت نیاز دارید .

مهارت هایی که نیاز دارید ؟!

 • ارتباطات موثر
 • اگر می خواهید این کار را حرفه ای انجام دهید، به مهارت های مختلفی نیاز خواهید داشت. ما قرار است بر روی مهارت های مورد نیاز برای طراحی واقعی و ساخت یک وب سایت تمرکز کنیم . شما قطعا به مهارت های تجاری و ارتباطی نیاز خواهید داشت.
  ارتباطات موثر یکی از آن مهارت هایی است که می تواند موجب شکست یا موفقیت شما در هر زمینه ای شود، اما این مهارت در طراحی وب بسیار اهمیت دارد جایی که ارتباط برقرار کردن با مشتری، کارگردان هنری یا توسعه دهنده می تواند به موفقیت یک پروژه منجر شود، باید در ارتباط با مشتری خود جسور و روشن باشید .
  شما نیاز دارید در مورد انتخاب های طراحی خود هوشمندانه صحبت کنید، اینکه چرا آن ها را انتخاب کرده اید و چطورانتخاب طراحی شما برای کسب و کار آن ها مناسب است. همچنین اگر در برقراری ارتباط خوب هستید، بسیاری از اختلافات کوچک را می توانید به راحتی حل و فصل کنید. بنابراین، ارتباط برقرار کردن و ارتباط خوب، به منظور ماندن و موفقیت است.

 • طرح تجربه کاربر!
 • تجربه کاربر، در این زمینه یعنی، همه چیز درمورد چگونگی استفاده کاربران از وب سایت و تبدیل کردن آن دانش به یک طراحی سایت برتر، این یک فرآیند فلسفه مانند است .
  بخاطر داشته باشید نحوه استفاده شما از وب سایت می تواند از باقی کاربران متفاوت باشد چیزی که برای شما دارای اهمیت است ممکن است برای کاربران اهمیتی نداشته باشد.
  حال زمان مناسبی است که Wireframe را توضیح دهیم . Wireframe وب سایت به عنوان یک طرح یا صفحه ی نمایش شناخته شده است، در واقع یک راهنمای بصری است که نشان دهنده چارچوب اسکلت یک وب سایت است .
  پس از آن، ممکن است از برنامه دسکتاپ یا تبلت برای ایجاد کردن یک نسخه دقیق تر از طرحتان استفاده کنید. این فرآیند از ابتدا یک بخش مهم است که تصمیم می گیرد وب سایت شما چگونه کار کند .

 • مهارت های زیبایی شناسی
 • بعضی ها معتقدند قبل از اینکه تلاش کنید وب سایتتان زیبا به نظر بیاید، باید کد زنی طراحی را یاد بگیرید، قبل از شرح تئوری ها، یکی از مهارت های کاربردی را توضیح می دهیم :
  زیبایی شناسی : زیبایی شناسی، یک مسئله پیچیده است، یک طرح رنگ عالی، در نظر بعضی زیبایی خاصی ندارد یا اینکه فونتی که به شما احساس خوبی می دهد می تواند از دید شریک تجاری شما کاملا اشتباه به نظر برسد. این مسئله کاملا ذهنی و سلیقه ای است .

  طراح وب سایت باشید نه طراح گرافیک !

  این یک تصور کاملا غلط است که طراحان گرافیک با داشتن مهارت های گرافیکی کامپیوترشان می توانند یک طراح وب سایت نیز باشند و برعکس.
  واقعیت این است که طراحی وب یک رسته کاملا جداگانه از طراحی است، که به استعداد و تخصص فردی در این زمینه نیاز دارد، این ها دو محیط متفاوت هستند، پس اهداف مخاطب و موضوع وب سایت کاملا متفاوت از طراحی گرافیک است.
  همیشه این امکان وجود دارد که یک طراح گرافیک به یک طراح وب تبدیل شود اما تنها زمانیکه مهارت های فنی خاص را یاد بگیرد. برای موفقیت درتجارت طراحی وب، شما باید خودتان را وقف این رشته و تخصصی کردن خودتان در این رشته کنید .
  از آنجایی که طراحی گرافیک مهارت های جداگانه ای دارد، ممکن است بخواهید یک طراح گرافیک حرفه ای برای کارها و وظایف خاص استخدام کنید.

  HTML

  HTML مخفف عبارت Hypertext Markup Language است . هر وب سایتی که شما تا بحال دیده اید با HTML ساخته شده است، یک زبان نشانه گذاری است، به اين معنی که بخش های مختلف توسط اجزايی به نام تگ از هم جدا شده، که هر کدام دارای کاربرد و خواص مربوط خود هستند. اين تگ ها به مرورگر اعلام می کنند که هر بخش از صفحه چه نوع عنصری است و بايد به چه صورت نمايش داده شود. آن چیزی که شما هنگام بازدید از یک صفحه وب می بینید، نتیجه تفسیر مرورگر شما از کد های Html است. Html شامل کدهایی است که به مرورگر وب شما می گوید آیا این یک متن، عکس، لینک یا ویدئو و ... است ؟ سپس مرورگر شما آن چه را می خواهید بر روی صفحه نمایش ببینید ترجمه می کند.
  آن چیزی که شما هنگام بازدید از یک صفحه وب می بینید، نتیجه تفسیر مرورگر شما از کد های Html است. Htmlشامل کدهایی است که به مرورگر وب شما می گوید آیا این یک متن، عکس، لینک یا ویدئو و ... است ؟ سپس مرورگر شما آن چه را می خواهید بر روی صفحه نمایش ببینید ترجمه می کند.

  CSS

  زبانی که باعث می شود وب سایت زیبا به نظر برسد CSS است و مخفف عبارت Cascading Style Sheets است . CSS به مرورگر می گوید فونت مورد نظر متن کدام است ؟ یا اینکه چه رنگی باید استفاده شود؟ CSS همچنین طرح بندی وب سایت را تعریف می کند، دکمه ها چطور به نظر برسند، اندازه بزرگی و کوچکی باقی چیزها چطور باشد ؟
  برای این منظور مثالی می زنیم، تصور کنید که سایت شما شامل 100 صفحه استاتیک می باشد و شما آنها را تماما به زبان HTML نوشته اید. بعد از یک هفته تصمیم گرفته اید تا فونت تمام کلمات را کمی بزرگ تر کنید، گفتن اینکه فونت تمام کلمات بزرگ تر شود بسیار کار راحتی است و تنها یک جمله است. ولی آیا در عمل تغییر 100 صفحه نیز به همان راحتی خواهد بود؟ برای این کار از CSS استفاده می کنید، شما حتی می توانید عناصر را متحرک کنید.
  یادگیری این زبان ها به اندازه کافی ساده است. این ها آسان ترین زبان کامپیوتری هستند که تابحال دیده اید، با این حال، این زبان ها گسترده و پیچیده هستند و می توانند با شیوه های زیادی ترکیب شوند تا یک طراحی فوق العاده زیبا ایجاد کنند. برای اینکه یاد بگیرید چطور از آن ها به درستی استفاده کنید زمان زیادی لازم است .

  جاوا اسکریپت

  جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی اساسی است که به شما اجازه دستکاری محتوای وب سایت، از طریق راه هایی که HTML و CSS به تنهایی نمی توانند پیش ببرند را می دهد .
  درواقع شما به این زبان نیازی ندارید، این یک نظم بزرگتر و پیچیده تری از HTML و CSS ابتدایی است. این زبان فوق العاده مفید است، اما برای اولین وب سایت شما، مهم نیست، این زبان یکی از مهم ترین فنآوری های مرتبط با طراحی وب است.
  فکر می کنید با این زبان چکار هایی می توانید انجام دهید ؟

  jQuery

  jQuery اساسا یک کتابخانه از موضوعاتی است که افراد دیگر با جاوا اسکریپت ساخته اند. این کتابخانه استفاده از JavaScript را درصفحات وب آسان می کند، بوسیله ساده تر کردن آن برای انتخاب و دستکاری محتوا .
  اگر هیچ کدام از این زبان ها را متوجه نشدید اشکالی ندارد، با HTML وCSS شروع کنید، مهارت های طراحی وب را نادیده نگیرید !
  در این مقاله سعی کردیم شما را با توضیحات ابتدایی و کلی مربوط به طراحی وب سایت آشنا کنیم، در مقاله های بعدی جزئیات بیشتری ارائه خواهیم داد، با ما همراه باشید...

  منبع:

  webdesignerdepot.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با این پست:

about author

محدثه قاسمی

فارغ التحصیل مهندسی صنایع، مترجم و متخصص در زمینه تجارت الکترونیک و بازاریابی نوین

دیدگاه ها

دیدگاهی بگذارید: