وبلاگ چیتا وب


blog post
این سیستم جدید رباتیک مانند یا دیجیتالی بنظر نمی رسد و حتی می تواند تلفظ صحیح کلمات را بر اساس معانی بیان کند، همچنین قادر خواهد بود با برخی از خطاهای تایپی مقابله کند...

آیا می توانید تفاوت میان صدای واقعی یک انسان و صدای هوش مصنوعی گوگل را تشخیص دهید؟!
گوگل یک سیستم جدید متن به گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی بنام Tacotron 2 ایجاد کرده است که بنظر می رسد غیر قابل تشخیص از صدای یک انسان واقعی باشد اما این حداقل چیزی است که گوگل ادعا می کند.
این سیستم جدید رباتیک مانند یا دیجیتالی بنظر نمی رسد و حتی می تواند تلفظ صحیح کلمات را بر اساس معانی بیان کند، همچنین قادر خواهد بود با برخی از خطاهای تایپی مقابله کند و کارهای جالبی مانند tongue-twistersانجام دهد.
(tongue-twisters یا زبان پیچان به عبارتی گفته می‌شود که برای سخت بیان شدن طراحی شده ‌است که به نوعی برای بازی با کلمات، استفاده می‌شود. برخی زبان-پیچان‌ها هنگام گفته شدن به اشتباه به عباراتی خنده دار تبدل می‌شوند. برخی دیگر از زبان-پیچان‌ها برای سر گرمی بر پایه سردرگمی و اشتباه حرف‌زننده استوار هستند.)

صدای هوش مصنوعی یا یک انسان واقعی ؟!

ما هم این آزمایش را چندین بار انجام دادیم و نتوانستیم تفاوت بین صدای انسان و این سیستم جدید را تشخیص دهیم. پس با ما همراه باشید تا بازی سرگرم کننده ای انجام دهیم.
شما دو نمونه صدا که هر کدام دوبار ضبط شده را مشاهده می کنید، یکی از صداهای ضبط شده، صدای هوش مصنوعی Tacotron 2 می باشد و دیگری صدای یک انسان سخنگوی حرفه ای. آیا می توانید هر کدام را تشخیص دهید؟!
با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات را در آخر مقاله مشاهده کنید.

کدام یک صدای واقعی انسان است ؟!

A)
B)

کدام یک صدای سیستم Tacotron 2 می باشد ؟!

C)
D)


حالا می توانید تفاوتشان را تشخیص دهید؟

اگر هنوز هم متوجه تفاوتشان نشدید بهتر است پاسخ درست را مشاهده کنید، البته ما هم در ابتدا قادر به تشخیص تفاوتشان نبودیم و پس از چندین بار گوش دادن به نمونه ها حدس هایی زدیم.

پاسخ صحیح

A – صدای انسان
B – صدای هوش مصنوعی Tacotron 2

C – صدای هوش مصنوعی Tacotron 2
D – صدای انسان

منبع:

phonearena.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با این پست:

about author

محدثه قاسمی

فارغ التحصیل مهندسی صنایع، مترجم و متخصص در زمینه تجارت الکترونیک و بازاریابی نوین

دیدگاه ها

دیدگاهی بگذارید: