وبلاگ چیتا وب


blog post
کروم بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و 47 درصد از سهم بازار جهانی را از آن خود کرده است بطوریکه مرورگر UC شانزده درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد ...

مرورگر UC علی بابا، روند تسلط بر بازارهای در حال ظهور با گوشی های هوشمند ارزان قیمت را پیش گرفته است.
جاکارتا، اندونزی_ یک مرورگر تلفن همراه که به ندرت در غرب استفاده می شود در حال منسوخ کردن مرورگر کروم در برخی از بازار های رو به رشد (رشد سریع) آسیا می باشد.
این مرورگر، قابلیت رقابت با غول های تکنولوژی، برای جذب نسل بعد کاربران اینترنتی را دارد.
صدها میلیون نفر در کشور پهناور آسیایی هند، اندونزی و دیگر بازار های در حال ظهور برای اولین بار از طریق مرورگر UC، وب گردی در اینترنت را تجربه می کنند که این مرورگر توسط یک غول تجارت الکترونیک چینی بنام علی بابا طراحی شده است. بنا به گفته کاربران، مرورگر UC برای کشور هایی که طیف ارائه خدمات تلفن همراه در آن ها ضعیف است بسیار مناسب می باشد.
"یکی از ساکنین شهر جاکارتا که اخیرا مرورگر UC را به کروم ترجیح داده است گفته : UC خیلی سریع تر، ارزان تر و ظاهرا مرورگر بهتری نسبت به کروم می باشد."
به گفته اتحادیه بین المللی مخابرات، هند و اندونزی بین بازار های بدون استفاده و وبدون کاربران اینترنتی جزء آخرین بازارها می باشند و فقط 30 درصد از مردم هند یعنی حدود 1.3 میلیارد نفر و 25 درصد مردم اندونزی یعنی 260 میلیون نفر از اینترنت استفاده می کنند.
بر اساس آمار شرکت StatCounte، مرورگر UC، بیش از 430 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، که در سال گذشته (2017) حدود 51 درصد از بازار مرورگر موبایل هند را در اختیار داشته بطوریکه کروم فقط 30 درصد از آن بازار را در دست گرفته است. در اندونزی نیز درصد کاربران کروم از 41 درصد به 32 درصد کاهش یافته است.
طبق گفته گوگل، کروم بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و 47 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد بطوریکه مرورگر UC، شانزده درصد از سهام بازار جهانی در اختیار دارد و نسبت به مرورگر کروم درصد قابل توجهی از این بازار را در دست گرفته است.
در ایالات متحده ، کروم فقط 39 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و مرورگر Safari شرکت اپل 52 درصد از سهام بازار ، اما فقط 1 درصد از سهم بازار از آن مرورگر UC می باشد.
بنا بر گزارش شرکت StatCounter، کروم سهم بازار بیشتری نسبت به مرورگر UC در بعضی از بازار های کوچک اما رو به رشد آسیا را در اختیار دارد مثل بازارهای آسیایی فیلیپین و ویتنام .
مرورگر UC که بخاطر لوگوی سنجاب نارنجی شناخته شده است در سال 2004 راه اندازی شد و شروع به گسترش کرد. اما گوگل مرورگر کروم خود را برای کامپیوتر ها در سال 2008 منتشر کرد و آن را در سال 2012 به سیستم عامل اندورید خود منتقل کرد.
یکی از دلایل موفقیت مرورگر UC بخاطر اندازه کوچک اپلیکیشن و رویکرد پورتال مانند جهت نمایش اخبار و.. می باشد. کاربران جدید وب تمایل بیشتری به استفاده از مرورگر های خود دارند و اپلیکیشن هایی را ترجیح می دهند که فضای زیادی را اشغال نکند و بنظر مرورگر UC شامل این خصوصیات می باشد.
بنا به گزارش تحلیلگر شرکت تحقیقاتی Counterpoint :
"بسیاری از گوشی های هوشمند در بازارهای در حال توسعه آسیا تنها 12 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارند که شامل نیمی از میانگین جهانی و به مراتب کمتر از فضای ذخیره سازی 32 گیگا بایت استاندارد ایالات متحده می باشد."
این درحالی است که اپ مرورگر UC فقط 31 مگابایت فضا اشغال می کند اما مرورگر کروم 125 مگابایت فضا اشغال می کند.

منبع:

wsj.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با این پست:

about author

محدثه قاسمی

فارغ التحصیل مهندسی صنایع، مترجم و متخصص در زمینه تجارت الکترونیک و بازاریابی نوین

دیدگاه ها

دیدگاهی بگذارید: