وبلاگ چیتا وب


blog post
توسعه دهندگان اندروید که از مجموعه ابزار های این کمپانی برای تولید اپلیکیشن استفاده می کردند پس از 1 مارس دیگر قادر به استفاده از ابزار های Buddybuild نخواهند بود...

چرا تصاحب شرکت Buddybuild توسط اپل یک خبر بد برای توسعه دهندگان اندروید محسوب می شود؟!
اپل استارتاپ دیگری را تصاحب کرد چرا که می تواند پیامد هایی برای توسعه دهندگان اندروید داشته باشد. اپل اعلام کرده که کمپانی Buddybuild یک استارتاپ کانادایی توسعه دهنده ابزارهای برنامه نویسی را خریداری کرده.
اما این ابزار ها به زودی فقط در اختیار برنامه نویسان اپل قرار خواهند گرفت چرا که Buddybuild قصد دارد تا هفته های آینده برنامه پشتیبانی از اپلیکیشن های اندروید را خاتمه دهد.
استارتاپ Buddybuild در وبلاگ خود اعلام کرده که قرار است به گروه مهندسین Xcode اپل ملحق شوند. اگر چه این کمپانی به فعالیت خود در مرکز ونکوور ادامه خواهد داد اما تصاحب این شرکت تاثیرات قابل توجهی بر فعالیت بسیاری از توسعه دهندگان خواهد داشت.
بنا به گزارش وب سایت TechCrunch ، مالکیت استارتاپ کانادایی در بلند مدت برای تیم برنامه نویسان iOS فرصت بسیار خوبی خواهد بود بطوریکه اپل قصد دارد با ادغام نرم افزار Buddybuild با مجموعه ی Xcode شرایط بهتر و موثر تری را برای برنامه نویسان جهت تست و تولید اپلیکیشن هایش فراهم کند.
با توجه به اینکه Buddybuild در حال حاضر محبوبیت زیادی میان توسعه دهندگان دارد پیوستن به مجموعه ابزار های نرم افزاری توسعه اپل، فرصت های بهتری را برای سازندگان اپلیکیشن ها فراهم خواهد کرد.
اما متاسفانه، توسعه دهندگان اندروید که از مجموعه ابزار های این کمپانی برای تولید اپلیکیشن استفاده می کردند پس از 1 مارس دیگر قادر به استفاده از ابزار های Buddybuild نخواهند بود.
در حالیکه سرویس های جایگزین دیگری نیز وجود دارد، توسعه دهندگان باید عرض چند هفته قبل از مسدود شدن ابزار های Buddybuild، به مجموعه ی دیگری از ابزار های نرم افزاری سوییچ کنند.
اپل هنوز شرایط قرار داد را اعلام نکرده است مگر اینکه ابزار های Buddybuild در مجموعه Xcode مشاهده شوند اما قرار داد انجام شده بنظر مطمئن می رسد و به زودی شاهد برنامه هایشان در تابستان سال جاری در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل خواهیم بود.

منبع:

mashable.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با این پست:

about author

محدثه قاسمی

فارغ التحصیل مهندسی صنایع، مترجم و متخصص در زمینه تجارت الکترونیک و بازاریابی نوین

دیدگاه ها

دیدگاهی بگذارید: