وبلاگ چیتا وب


blog post
توسعه دهنده وب ، در مقایسه با طراح وب، بیشتر به کد نویسی تمرکز دارد و خیلی تمرکز خود را بر زیبایی بصری قرار نمی دهد، درواقع باید چگونگی کد زنی و کار کردن یک وب سایت یا اپلیکیشن را بداند. به طور کلی، توسعه دهندگان وب با قابلیت های مربوط به وب سایت و اپلیکیشن در ارتباط هستند، نه ظاهر...

آیا تابحال واژه های طراح وب و توسعه دهنده وب به گوشتان خورده ؟
آیا تفاوت این دو را می دانید؟
در این مقاله ما درباره هر کدام از این ها توضیحاتی خواهیم داد و اینکه در چه مواردی تفاوت و شباهت هایی دارند !

طراح وب چه کسی است ؟

طراح وب بر ظاهر یک وب سایت یا برنامه وب تمرکز دارد، طراحان وب با تئوری رنگ و طراحی گرافیکی آشنا هستند.
جنبه های خاص طراحی وب مانند جریان اطلاعات، بر روی تجربه کاربر تاثیراتی می گذارد، علاوه بر این ابزارهایی مانند Adobe Illustrator، فتوشاپ و سایر نرم افزارهای Wireframing در مجموعه ابزار های طراح وب هستند.
به عنوان یک طراح وب، لازم است در مورد HTML، CSS و جاوا اسکریپت بدانید. با این حال، موقعیت هایی برای طراح وب وجود دارد که یادگیری این مهارت های برنامه نویسی اجباری نیستند. یک طراح وب، باید که فهم دیجیتالی داشته باشید - حتی اگر مهارت های کد زنی را ندارید.

توسعه دهنده وب چه کسی است ؟

توسعه دهنده وب ، در مقایسه با طراح وب، بیشتر به کد نویسی تمرکز دارد و خیلی تمرکز خود را بر زیبایی بصری قرار نمی دهد، درواقع باید چگونگی کد زنی و کار کردن یک وب سایت یا اپلیکیشن را بداند.
به طور کلی، توسعه دهندگان وب با قابلیت های مربوط به وب سایت و اپلیکیشن در ارتباط هستند، نه ظاهر.

دو نوع مختلف از توسعه دهنده وب وجود دارد : Front end و Backend

توسعه دهندگان Front end باید درHTML ، CSS و JavaScript مهارت داشته باشند.
طراحان وب و توسعه دهندگان Front-end توافقات خوبی با هم دارند.
اما توسعه دهندگان Backend معمولا با یک زبان برنامه نویسی خاص و چارچوب، مانند Ruby on Rails یا Python و Django کار می کنند. آن ها همچنین پایگاه های داده مثل MySQL را درک می کنند.
نوع سوم توسعه دهنده وب، full stack developer نامیده می شود، یعنی کسی که هم با Front-end و هم Backend آشناست و کار می کند.
طراح وب و توسعه دهنده وب ممکن است هر دو به سطحی از دانش برنامه نویسی نیازداشته باشند. البته ، توسعه دهنده به برنامه نویسی خیلی بیشتر تکیه می کند و برخی از طراحان نیازی به کد زنی ندارند.
علاوه بر این، طراح وب و توسعه دهنده وب شباهت هایی نیز دارند ، درواقع هر دو بر روی تعامل با مشتری و کاربر نهایی تمرکز دارند.
طراح، به نحوه مرور وب سایت توسط کاربر نهایی توجه می کند. در حالیکه توسعه دهنده وب بیشتر به این موضوع توجه خواهد کرد که ، کاربر چگونه قادر خواهد بود تا با وب سایت تعامل برقرار کند.
و در نهایت طراحان وب تمایل بیشتری به هنر و خلاقیت دارند در حالیکه توسعه دهندگان وب تحلیلی تر هستند.

منبع:

thebalance.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با این پست:

about author

محدثه قاسمی

فارغ التحصیل مهندسی صنایع، مترجم و متخصص در زمینه تجارت الکترونیک و بازاریابی نوین

دیدگاه ها

دیدگاهی بگذارید: